Rajd Wisły dla Lutego i Kostki

Podczas Rajdu Wisły pierwsze skrzypce znów grała pogoda, ale zawodnicy również pokazali swój kunszt. Rywalizacja od początku była ciekawa, ponieważ po pierwszej pętli rajdu nie mieliśmy serwisu także zawodnicy musieli jechać szybko, ale ostrożnie by bez problemów można było kontynuować jazdę na drugiej pętli.

 

W RSMŚl rywalizacja była zacięta od początku rajdu do samego końca i toczyła się pomiędzy Damianem Kostką i Szymonem Żarłokiem. Pierwsza pętla padła łupem Szymona, a druga Damiana. Wyjeżdżając na trzecią pętlę Szymon tracił do Damiana 26.7s co zapowiadało ciekawą rywalizację do końca rajdu. Niestety na ostatnim oesie Szymon Żarłok z Krzysztofem Pietruszką dachowali i było już wiadomo, że zwycięzcami rajdu zostaną Damian Kostka/Mateusz Martynek Honda Civic. Drugie miejsce przypadło załodze Dominik Cholewa/Marcin Roik Renault Clio, a trzecie miejsce dla załogi Łukasz Godula/Daniel Nowak Peugeot 106.

Z naszych reprezentantów w RSMŚl, którzy ukończyli rajd byli Tomasz Sztwiertnia z Marcinem Michalewiczem (Moto Sport Gliwice) Ford Fiesta, którzy zejęli 4 miejsce w klasie Gość 2WD oraz Zbigniew Skucha-Cienciała (A.Beskidzki)/Zbigniew Cieślar Peugeot 208 R2 - 6 miejsce w klasie Gość 2WD.

 

W HRPP od samego początku rajdu prowadziła załoga Robert Luty/Marcin Celiński Subaru Legacy i to zwycięstwo przywiozła na metę rajdu pod skocznię w Wiśle Malince. Ciekawa rywalizacja toczyła się na kolejnych miejscach, do której włączyli się Jerzy Tomaszczyk z Kamilem Dąbrowskim Nissan Sunny. I ostatecznie ta rywalizacja zakończyła się drugim miejscem w klasyfikacji generalnej rajdu oraz wygraniem klasy H-3 i kategorii PZM 6. Trzeci stopień podium w generlace przypadł załodze Dawid Smółka/Mateusz Radecki BMW E30 318 is.

Pozostali nasi zawodnicy równie dobrze radzili sobie na trasie rajdu i zameldowali się w komplecie na mecie rajdu. Marcin Kowalik, który pilotował Marcina Gaciarza (A.Śląski) Nissan Sunny GTI zajął 6 miejsce w generalce oraz 2 miejsce w klasie H-3 i 2 miejsce w kategorii PZM 6. Arkadiusz Boruta/Adam Ogierman Renault Megane Coupe zajęli 11 miejsce w generalce oraz 3 miejsce w klasie H-3 i 5 miejsce w kategorii PZM 6.

 

Pełne wyniki znajdują się na stronie rajdu.

Automobilklub
VIII Rajd Synchroniczny Pojazdów Zabytkowych
Pozostało:
KALENDARZ WYDARZEŃ

Automobilklub Cieszyński na:

Kontakt

Automobilklub Cieszyński

ul. Plac Wolności 3
(były budynek policji)
43-400 Cieszyn
czynne: pn 10-13, czw 15-17

Zdjęcie Kontaktu